Жовта сперма - причини, діагностика та лікування

Жовта сперма, як і багато неприродні забарвлення насінної рідини, в більшості випадків можуть не бути наслідком патології. Сперма чоловіка часто відображає його раціон і спосіб життя - банальні морквина і мандарини можуть надати насінної рідини жовтувате забарвлення. Після того як зі столу зникнуть подібні продукти, нормальний колір насіння відновиться.

 

Кілька слів про відомі факти
У нормі сперма має білясті-флуоресцентний колір, кілька мерехтливий, що пояснюється вмістом в еякуляті рухливих сперміїв. Сперма жовтого кольору може відображати як харчові пристрасті чоловіки, так і деякі патологічні процеси, що відбуваються в самому організмі або в сечостатевій системі окремо. Якщо чоловік любить насичені напої з харчовими барвниками, страви з моркви, приймає вітаміни, то колір сперми змінюється, але репродуктивна система в цілому від цього не страждає.

 

Куріння, не важливо, чи сигарети це, сигари або люльковий тютюн, забарвлює не тільки зуби і пальці, але й призводить до зміни світла насінної рідини. У патологічних курців майже завжди жовта сперма, але при цьому зміни піддаються не тільки якісні характеристики, але і з'являються серйозні проблеми з функцією відтворення потомства, оскільки нікотин здатний сильно патологічно впливати на потенцію і генетичний матеріал. Це дає великий відсоток появи у чоловіків дітей з вродженими вадами ембріонального розвитку.

 

 

Алкогольні, в тому числі і пивні, пристрасті також змінюють забарвлення сперми, роблячи її «некондиційної». Причини жовтизни можуть ховатися і в тривалому застої сперми при відсутності регулярних статевих зносин або мастурбації.

 

Однак у більшості випадків сперма є «дзеркалом» захворювань сечостатевої системи чоловіків, зокрема простати і сечового міхура. Жовтуваті згустки або грудочки вказують на домішки в еякуляті гною, що говорить про розвиток активного запального процесу всередині. У цьому випадку лікування повинно бути проведено негайно, після того як буде зроблена діагностика та виявлено точні причини, чому з'явилися грудочки і згустки.

 

Етіологія пофарбованого еякулята
У чоловіків після певного вікового періоду зміна забарвлення насінної рідини - це природний процес. З віком відбувається потовщення структури сперми, схоже може спостерігатися і у молодих -при сильному зневодненні організму. Однак ці два факти ніяк не впливають на життєздатність «пуголовків» і на фертильність сперми.

 

Причини фарбування сперми в жовтий колір:
• Продукти. Дієта з певним набором продуктів або харчові пристрасті можуть робити сперму жовтою, це не вважається патологією. Колір відновлюється після зміни раціону.
• Часник і цибуля. Любителям фітонцидів слід пам'ятати, що в цибулі і часнику міститься сірка, яка може спровокувати жовтий колір насінної рідини.

 

• Природні рідини. Якщо чоловік перед статевим актом або мастурбацією не допомогти, то сеча, змішуючись з еякулятом, забарвлює його в жовтий колір. Лякатися не варто, ніяких негативних дій присутність сечі не робить, якщо це не носить регулярний характер.
• Інфекції. Навіть незначний інфекційний чинник може призвести до фарбування сперми в жовтий колір. Банальний простатит призводить до того, що сперма жовтого кольору стає постійною. Особливо актуальна діагностика за кольором, коли простатит протікає в латентній формі і за іншими ознаками запідозрити патологію неможливо.

 

• Бак. інфекції. Серйозні причини турбуватися при появі жовтої сперми є, якщо колір комбінується з іншими ознаками - згустками, грудочками, палінням. Це вказує на ЗПСШ бактеріальної природи (гонорея, хламідіоз), і потрібне швидке лікування з вживанням антибіотиків широкого спектру дії (при хламідіозі). При гонореї лікування більш складне, так як збудники стійкі до багатьох традиційних лікарських засобів.

 

Чому в молодості проблем менше
Чому колір сперми в молодості чистіше, а запах приємніше? Це цілком природне явище і пояснюється відсутністю багатьох патологічних і фізіологічних факторів. І якщо у юнака колір раптом змінився і придбав жовтуватий відтінок, не пов'язаний з їжею, варто бити тривогу.
Виявити проблеми на ранніх стадіях і провести адекватне лікування вчасно набагато простіше, ніж потім «розсьорбувати» застарілі проблеми все життя.

 

Дуже часто чоловіки просто не помічають, що білявий колір сперми змінив своє забарвлення і придбав жовтизну. На жаль, грудочки і згустки також залишаються непоміченими, що призводить до розвитку серйозних порушень в статевій сфері.

 

Поява нетипових включень
Іноді чоловік помічає, що в спермі з'явилися жовті, прозорі згустки або грудочки, крихітні і щільні. Як цей факт пояснюють лікарі?
У нормі еякулят виходить з організму в рідкому стані, але загусає, щоб спермії були захищені від негативного впливу зовнішнього середовища. Але поступово він знову набуває рідкий стан, і в цьому «винні» ензими. Саме в момент розрідження і можуть утворитися згустки або грудочки - своєрідні драглисті кульки, які не рахуються патологією.

 

Вважаються нормальними:
• прозорі, желеподібні грудочки в насінні;
• напівпрозорі, білясті і маленькі кульки, що нагадують рисинки.

 

 

Але варто звернутися до лікаря, якщо:
• в спермі є жовті, темні або червоні грудочки (жовті згустки «говорять» про хронічний везикулобульозний простатиті);
• є неприємний запах;
• формування незвичайної форми;
• при викиді сперми з'являються неприємні відчуття.

 

Усунути небажані «вкраплення» можна, якщо вони є патологічними, тільки провівши лікування у лікаря-уролога. Проблема досить пікантна для багатьох чоловіків, але це необхідно, щоб відновити репродуктивну функцію і уникнути проблем у майбутньому. Слід пам'ятати, що процеси будь-якого характеру не розсмокчуться самі собою, як на те сподіваються чоловіки майже поголовно. Саме відсутність раннього лікування і призводить до того, що сучасні чоловіки вже до 35-40 років мають масу проблем в інтимній сфері.

 

Автор: Толак Людмила Іванівна

Чоловічі хвороби
Реклама

Главная Страница Контактная Информация Поиск по сайту Контактная Информация Поиск по сайту