Відкрита травма пеніса - що робити?

Відкриті травми статевого члена являють собою відносно рідкісне явище в медичному світі, складаючи всього 20% від загального числа травм пеніса. Відкрите пошкодження завжди супроводжується розривом, проколом або розрізом шкіри, що покриває пеніс. На щастя, рани, що зачіпають статевий член лише поверхово, характеризуються виключно болем і невеликими кровотечами, але якщо отримана рана досить глибока, можуть бути пошкоджені і кавернозні тіла в стовбурі пеніса.

 

На жаль, але глибокі рани статевого члена часто носять серйозний характер, погрожуючи не тільки здоров'ю чоловіка, але і його життя: пошкодження кавернозного тіла викликають рясна кровотеча і навіть шок. Отримавши подібну травму або ставши її свідком, необхідно відразу ж, не гаючи часу, надати першу допомогу собі або постраждалому - рахунок в такі моменти йде на секунди!
Поверхневі рани на шкірі статевого члена чоловіка
Відрізнити поверхневе поранення пеніса від серйозної і глибокої рани нескладно, так як кровотечі може і не бути або ж воно буде незначним. Білкову оболонку при таких травмах не пошкоджується, а страждає тільки шкіра пеніса.

 

 

Найчастіше такі легкі травми чоловік отримує через надмірне тертя, а переважна його причина - зайва пристрасть і завзятість при здійсненні статевого акту або спробі самозадоволення.
Якщо досвідчені коханці в пориві пристрасті зазвичай можуть відбутися лише незначним ушкодженням шкіри, єдиним наслідком якого буде невеликий шрам, чоловіки, тільки починають статеве життя, частіше страждають від механічного пошкодження вуздечки. Надрив або повний розрив вуздечки може виникнути під час статевого акту через інтенсивне тертя або ж у тому випадку, якщо вуздечка у чоловіка коротка від природи. Нерідко обидві причини «діють» спільно.

 

Першим симптомом розриву вуздечки пеніса стане сильний біль, до якої через мить приєднається і рясна кровотеча, яке може стати причиною втрати значної кількості крові. Постраждавши від розриву вуздечки, чоловік повинен відразу ж вжити всіх заходів, щоб зупинити кровотечу або максимально зменшити кількість виділеної раною крові. Для цього підійде чиста тканина або бинт: головку пеніса потрібно міцно, але, не докладаючи значних зусиль, обмотати тканиною в декілька шарів, покласти шар вати до ушкодженого місця і продовжити бинтування.

 

На основу статевого члена потрібно накласти джгут, щоб залишити приплив крові до органу. Як джгута можна використовувати шнурок, носовичок, стрічку, бинт.
Якщо дозволяють час і стан чоловіка, рану потрібно дезінфікувати, обливши пошкоджене місце хлоргексидином або мирамистином, бетадином. Використовувати спирт, «зеленку» або перекис водню не можна: жгущие рідини тільки підсилять біль і зашкодять відкритим тканинам.

 

Після цих нехитрих маніпуляцій чоловік повинен викликати швидку допомогу або (в крайньому випадку) самостійно відправитися в найближче травматологічне відділення, приклавши до області статевих органів лід або будь-який холодний предмет (якщо нічого подібного не виявилося, підійде і пакет заморожених продуктів харчування).

 

У лікарні хірург зашиє рану або зупинить відділення крові електрокоагуляцией. Одночасно лікар може зробити пластику вуздечки або видалити крайню плоть, якщо це буде необхідно.
Якщо ж на шкірі пеніса залишилася тільки незначна подряпина, достатньо буде обробки рани одним з перерахованих вище препаратів і слабкого бинтування.
Утиск шкіри пеніса
Нерідка причина травматизації чоловіків - необережне застібання блискавки на ширінки. Кровоточить пошкодження шкіри при цьому виникає нечасто, а от сильним болем така травма супроводжується в абсолютній більшості випадків.

 

Перша допомога чоловікові полягає в тому, щоб акуратно розрізати блискавку нижче місця обмеження, а потім дбайливо розкрити її. Після зняття блискавки проводиться оцінка стану шкірних покривів: за наявності рани її потрібно обробити бетадином або хлоргексидином і забинтувати. Бажано прикласти до ушкодженого місця що-небудь холодну незалежно від наявності кровотечі.
Шанувальники екстремальних задоволень і BDSM-культури, чоловіки, що знаходяться в пошуках способів урізноманітнити своє сексуальне життя можуть отримати утиск шкіри пеніса шляхом використання різних пристосувань. Так, нерідкі випадки утиску статевого члена мотузкою або дротом, кільцеподібними предметами.

 

Якщо маленькі діти можуть отримати травму в процесі гри або дослідження власного тіла, дорослі чоловіки і підлітки можуть вдаватися до подібних заходів заради отримання задоволення, намагаючись підтримати ерекцію або стримати сечовипускання.
Часто утиску статевого члена виникають при неправильному застосуванні різноманітних сексуальних іграшок (найчастіше саморобних). Гіперсексуальність, що штовхає чоловіків на необдумані рішення і ризиковані експерименти, може стати причиною плачевного фіналу.

 

Так, чоловіки одягають на статевий член тугі металеві або пластмасові кільця, прив'язують пеніс. Отримати відкриту рану при таких маніпуляціях досить просто. Перша допомога повинна грунтуватися на ступеня пошкодження тканин: при звичайній подряпині достатньо базової обробки рани, при серйозних кровотечах необхідно зупинити кров, перев'язати пеніс і накласти джгут, прикласти холодне до паху і викликати швидку допомогу.

 

укуси пеніса
Укуси статевого члена виникають через агресивного настрою домашніх або диких тварин, в результаті випадкового або запланованої дії статевого партнера. Подібні пошкодження характерні для чоловіків, що працюють з тваринами або містять їх.

 

Нерідко «жертвою» укусу стає чоловік, статевий партнер якого не готовий до оральних пестощів. Зазвичай пошкоджується лише невелика область шкіри, а кровотеча при цьому може бути незначним. На жаль, після укусів тканини відновлюються повільно, а рана, найімовірніше, буде інфікована досить небезпечними для здоров'я бактеріями і вірусами. При укусах тварин зазвичай відбувається зараження кишковою паличкою, мікроорганізмом роду Aerococcus та іншими бактеріями.

 

Якщо укус був нанесений постійним статевим партнером, достатньо буде поверхневої обробки рани дезінфікуючим розчином і накладення пов'язки, але у випадку якщо чоловік постраждав від укусу тварини, після здійснення цих процедур потрібно звернутися в лікарняне відділення травматології, щоб виключити ймовірність розвитку інфекції і зараження сказом від тварини .
Однак ці рекомендації дійсні тільки в тому випадку, якщо нанесені рани мають поверхневий характер. Якщо рана глибока, статевий член болить і опухає, викривляється в яку-небудь сторону, діють ті ж рекомендації, що і для поверхневих кровоточивих ран: дезінфікувати, накласти тугу пов'язку і палять, прикласти холод і відправитися у відділення травматології.

 

У тому випадку, якщо чоловіка в статевий член ужалили комахи, потрібно оглянути пошкоджене місце і видалити жало, якщо воно залишилося. Зазвичай достатньо базової обробки тканин антисептиками і прикладання льоду, але якщо чоловік страждає алергією або статевий член надмірно опухає, потрібно викликати швидку допомогу - цілком можливий розвиток анафілактичного шоку!

 

 

Термічні пошкодження пеніса
Відкритої травмою вважаються серйозні опіки, що викликали пошкодження шкірного покриву: виразки, ерозії, поява бульбашок, «плавлення» шкіри. Страждають від подібних неприємностей чоловіки, що відрізняються неуважністю, незграбністю, неуважно ставляться до свого здоров'я, шанувальники відпочинку «в компанії» спиртних напоїв, а також працівники МНС та хіміки.

 

До подібних травм відносяться не тільки опіки, отримані через вплив високих або низьких температур, а й опіки, викликані різними хімічними речовинами. Медичній практиці відомі випадки відмороження пеніса, що виникли через недостатню кількість одягу, її невідповідності температурі на вулиці.

 

Опіки гарячими предметами або хімічними речовинами, сонячними променями, радіацією і способи їх лікування різні. Якщо опік отримано через контакт з рідкими хімікатами, необхідно протягом, як мінімум, півгодини тримати статевий член під проточною прохолодною водою. Якщо хімічний реагент є порошком, перед промиванням його потрібно прибрати з шкіри. Виняток - негашене вапно: її потрібно змивати маслом, уникаючи будь-якого контакту з водою!

 

Якщо опік отримано від впливу органічних сполук алюмінію, контакт з H2O здатний викликати навіть запалення, тому змивати такі речовини з шкіри потрібно гасом або бензином. При опіку кислотами змити їх можна також розчином звичайної соди, при лужному опіку - розчином оцту або лимонної кислоти. Радіаційні опіки самолікування не підлягають - при їх отриманні можна прикласти лід до ураженої ділянки пеніса, поки швидка допомога знаходиться в дорозі.

 

Сонячні та термічні (отримані від впливу високої температури) опіки підвищують температуру в тканинах, тому до статевого члена потрібно прикласти лід і викликати лікаря. Опіки, отримані через вплив низької температури, проявляються наступним чином: шкіра синіє, стає фіолетовою або багряної, починає свербіти, на ній з'являються виразки, а сам статевий член набрякає. Тканини потрібно нагріти, однак у цьому випадку самолікування може закінчитися фатально - некрозом тканин.

 

Щоб нагріти відморожену ділянку тіла, ні в якому разі не можна опускати пеніс в гарячу воду! Для цього достатньо кімнатної температури приміщення. Виразки, що виникли на шкірі, чіпати не рекомендується, достатньо буде стерилізувати шкіру, накласти стерильну пов'язку і відразу ж викликати лікаря.

 

Після завершення цих «термінових» процедур обов'язково потрібно викликати швидку допомогу! А чекаючи докторів, бажано пити гарячі напої, щоб заповнити баланс рідини і заспокоїтися. Якщо біль стає нестерпним, можна випити таблетку анальгіну або темпалгину, а при великих опіках - пару таблеток аспірину і одну таблетку димедролу.
Якщо немає ніякої можливості викликати лікаря або швидка допомога затримується, обпалену поверхню можна обробити спиртом і накласти стерильну пов'язку. В крайньому випадку на місце опіку акуратно накладається чиста тканина або сухий стерильний бинт. Незважаючи на міфи про те, що жир знімає всілякі прояви опіку, вірити цим даним не варто!

 

Важкі травми з ампутацією
Травми, при яких статевий член виявляється ампутованим, можуть виникнути з ряду причин:
• поранення вогнепальною зброєю;
• укус;
• навмисна ампутація;
• випадкова ампутація на виробництві.

 

Схильні до такого виду травматизму чоловіки, які працюють на виробництвах або в сферах праці з підвищеною небезпекою для життя, що мають справу з ріжучим інструментом.
У чоловіка виникає больовий шок, масивна кровотеча, яку важко зупинити, шоковий стан, паніка або істерика. У цьому випадку необхідно зробити все, щоб зупинити кровотечу, адже надмірна втрата крові може коштувати чоловікові життя. Рану можна стерилізувати бетадином, хлоргексидином або мирамистином. На пошкоджене місце накладається стерильна туга пов'язка, джгут на статевий член. Після цього негайно викликається швидка допомога!

 

Якщо ампутовану ділянку тканин пеніса неможливо з'єднаний з іншою частиною тулуба, його необхідно акуратно загорнути в стерильний бинт, використавши всю котушку, потім в чистий герметичний пакет і покласти в холодне місце, віддавши лікарям швидкої допомоги по їх приїзду.

 

Колото-різані рани статевого члена
Колото-різані рани можуть наноситися як зброєю, так і безліччю побутових приладів, наприклад, цвяхами. При глибокому проколі навіть без наявності сильної кровотечі може утворитися гематома, що покриває весь пеніс.

 

Відбувається це через пошкодження судини і просочування підшкірної жирової тканини кров'ю.
Лімфатичні судини не можуть працювати, шкіра набрякає і часто синіє, але при сприятливому перебігу через кілька діб ситуація починає налагоджуватися - тканини рожевіють, гематома зникає, а рана затягується. Однак некротизовані тканини можуть викликати і погіршення загального стану.
Зупинка кровотечі - перша допомога при отриманні подібного пошкодження: рану необхідно ретельно (затока дезінфікуючий розчин вглиб колотої рани) обробити, накласти на неї тугу пов'язку. Обов'язково потрібно відвідати доктора!

 

 

Вогнепальні травми пеніса
Зазвичай рани, отримані через вогнепальної зброї, супроводжуються сильним кровотечею, яке може налякати чоловіка і викликати у нього шок. Але важливо пам'ятати, що подібна сила кровотечі в більшості випадків не пов'язана зі ступенем тяжкості отриманих травм, так як навіть невелике ушкодження печеристих тіл завжди викликає сильну кровотечу. Рану по можливості потрібно продезінфікувати, накласти на неї тугу стерильну пов'язку і палять, які зупинять втрату крові.

 

Викличте швидку допомогу - кулю обов'язково потрібно витягти, і робити це повинен тільки хірург! У чоловіка може порушитися процес сечовипускання через рясний кровотечі та потрапляння стороннього предмета в тканини - це нормальне явище. Якщо вогнепальне поранення було сліпим, в тканинах статевого члена можуть залишатися сторонні тіла, які необхідно видалити.
Травми статевого члена різної етіології - не рідкість. Проте незалежно від характеру отриманої рани, схема дії буде єдиною: провести дезінфекцію рани, зупинити кров, накласти стерильну пов'язку, прикласти лід і доставити чоловіка в травматологію!

 

Автор: Толак Людмила Іванівна

Чоловічі хвороби
Реклама

Главная Страница Контактная Информация Поиск по сайту Контактная Информация Поиск по сайту