Цитоморфологічне дослідження шийки матки - тестування

Цитологічне дослідження увазі під собою збір певних аналізів з шийки матки жінки для проведення обстеження на наявність ракових клітин. На початкових стадіях передракові зміни абсолютно ніяким чином себе не проявляють, але щоб лікування було ефективним, необхідно своєчасно виявляти перші ознаки. Саме тому так важливо проходити таке тестування у гінеколога хоча б 1 раз на 3-4 роки.

 

Що це за дослідження
Величезна кількість жінок помирає від ракових захворювань, тому в європейських країнах вже багато років тому ввели обов'язкове проходження обстеження на онкологічні освіти. Цитоморфологічне дослідження є найбільш дієвим, точним, нешкідливим і порівняно недорогим. Основне завдання гінекологів - це правильно оцінити стан епітелію шийного каналу і піхви. У групу ризику може потрапити абсолютно будь-яка жінка. Але в кількох випадках лікар може призначити ПАП тест самостійно:

 

• При безплідді;
• При вагітності;
• При значному збої менструального циклу;
• При різних інфекційних захворюваннях.

 

Звичайно, це далеко не весь список, і в кожному конкретному випадку це відбувається на індивідуальному рівні.

 

 

Як проводиться тестування
Дослідження проводиться на гінекологічному кріслі в поліклініці. Для цього пацієнтка роздягається і лягає в тому положенні, в якому вказує лікар, після чого він вводить у піхву спеціальний розширювач, який абсолютно ніяким чином не доставляє жінці біль. З поверхні шийки матки гінеколог бере зішкріб тканини за допомогою спеціального інструменту. Наприклад, ватної палички, шпателя, зонда і так далі. Збір мазка проводиться у трьох визначених місцях: в каналі шеечном, на зовнішній поверхні і на склепінні. Найчастіше лікар бере аналіз і з цервікального каналу. Все проходить швидко і без відчуття дискомфорту.

 

Коли досліджуваний матеріал з шийки матки отриманий, його поміщають на спеціальне скло, яке негайно транспортують в лабораторію, де і проводиться вивчення даних. При рідинної цитології аналізи поміщаються в певний розчин, завдяки якому всі мікроорганізми тривалий час залишаються в первісному вигляді, але при цьому клітинне оточення шийки матки досліджувати стає неможливо. Тому за певних ознаках гінекологи користуються двома методами діагностування, тобто сухим і рідинним.

 

Метод Папаніколау передбачає фарбування шийки матки спеціальним розчином, завдяки чому можна ретельно вивчити стан клітин піхви. Потрійне дослідження дозволяє максимально точно визначити ступінь захворювання. Результати аналізу жінка може дізнатися через кілька днів. Про це доктор повідомить вам в індивідуальному порядку. Хоча на сьогоднішній день існує швидкісне тестування, але коштує воно дорого.
Слід звернути особливу увагу на той факт, що якість результату зіскрібка багато в чому залежить і від самої пацієнтки.

 

Фахівці рекомендують, щоб жінка за пару діб до проходження тесту не використовувала засоби по догляду за інтимними місцями, а користувалася звичайним милом. Пов'язано це з тим, що в новомодних гігієнічних засобах міститься безліч речовин, що нейтралізують необхідні мікроорганізми. Також не варто робити спринцювання і жити статевим життям. Не приймайте ніякі препарати ні всередину, ні зовнішньо (вагінально).

 

При наявності тривожних ознак обов'язково повідомте гінеколога про них. Це можуть бути:
• сильні виділення з неприємним запахом;
• порушення циклу менструації;
• різного роду болі в області промежини і внизу живота;
• почервоніння, подразнення і свербіж;
• набряклість і припухлості;
• вагітність, навіть якщо вона ще не підтверджена;
• порушення нервової системи, тобто постійне почуття тривоги.

 

Не варто нервувати і що-небудь приховувати, адже це питання стосується вашого здоров'я.

 

Як розшифровуються результати аналізів
Після забору аналізів з шийки матки гінеколог відносить їх в лабораторний кабінет, після чого отримує результати. Виходячи з них, лікар складає цитологічну розшифровку за відомим методом Папаніколау. Так як дослідження шийки матки проводиться на клітинному рівні, отже, можна розрізнити 5 стадій стану тканини клітин:

 

• Відсутність аномальних проявів - зі здоров'ям все гаразд;
• Незначна зміна ядра, що свідчить про те, що в організмі пацієнтки присутня інфекція або йде запальний процес;
• Прояви патології в ядрі, після чого призначається додатковий особливо ретельне дослідження;
• Розвиток змін у клітинах, що є ознаками передраковий стан;
• Виявлення ракових типових клітин.

 

 

Само собою зрозуміло, що дві крайні стадії вважаються найбільш небезпечними, але і третій випадок не є виключенням. Саме при виявленні одного з трьох ступенів порушень клітинної тканини шийки матки проводиться повторне комплексне цитоморфологічне дослідження. При повторному результаті фахівці проводять кольпоскопію і біопсію. Далі робиться УЗД і так далі.
Кожна жінка, вирушаючи на подібне обстеження, переживає про результат. Але насправді відсоток хворих не так вже й високий, головне, своєчасно проходити тестування, щоб завжди бути впевненою, що в організмі все гаразд.

 

Тим більше, якщо виявиться початкова стадія, тобто дисплазія, тоді вилікувати її і запобігти утворенню ракових клітин досить швидко і легко.
Багатьох цікавить питання, а чи є люди, які особливо схильні до ризику захворіти на онкологічні хвороби. Безсумнівно, існують подібні жінки. В першу чергу, це ті, хто веде абсолютно безладне життя в сексуальних відносинах, алкозалежні і наркозалежні. Люди, які зробили у своєму житті досить багато абортів, штучних пологів або ті, у кого було багато викиднів. Вагітність, що наступила в дуже ранньому віці, статеві зв'язки в ранньому юнацтві, перенесені венеричні і багато інші інфекційні захворювання. Постійне застосування різного роду контрацептивів теж негативним чином впливає на імунну систему. Чому саме імунну? Тому що від стану імунітету залежить здатність організму боротися, чинити опір і сприймати інфекції, які з часом перетворюються на незворотні процеси. Бережіть свій імунітет і власне здоров'я!

 

Автор: Толак Людмила Іванівна

Інформація у фактах
Реклама

Главная Страница Контактная Информация Поиск по сайту Контактная Информация Поиск по сайту