Свербіж між пальцями рук - симптоми, діагностика та лікування

Наявність свербежу на кінчиках пальців рук і між пальцями може виникнути з багатьох причин. При сильному свербінні мимоволі хочеться розчесати проблемну область, і часто буває складно стримати своє бажання, адже поки будуть «підкидатися дрова в багаття, він не згасне». Тобто, поки не пролікувати фактор, що викликає дискомфорт і як наслідок расчеси, свербіж не пройде, а тільки наростатиме. Саме тому потрібно виявити причину захворювання, щоб почати ефективну боротьбу з нею. Найчастіше це буває банальна алергія.

 

Причини викликають свербіння
Насправді дуже багато причин, які можуть викликати сильний свербёж на пальцях рук і в ямці між пальцями.

 

погана генетика
Одна з таких причин - генетична схильність і алергія, яка зустрічається порядком 10% пацієнтів, які звернулися до лікарні з подібними скаргами. Для такої категорії хворих досвідчений лікар-дерматолог може провести швидкий експеримент, щоб дізнатися, чи потрапили вони в цей умовний генетичний відсоток. Доктор проводить по проблемній шкірі будь-яким предметом, натискаючи їм, і якщо виявляється біла смуга, а за нею червона, то тут можна припускати функціональну реактивну особливість. Такі пацієнти часто страждають від такого виду роздратування, так як потрапляють в «порочне коло», тобто, розчісуючи певну ділянку шкіри, провокують свербіж, який в свою чергу викликає ще більший свербёж.

 

 

При деяких захворюваннях або при генетичній схильності, свербіж може виникнути через збій в процесі природного зволоження шкіри на зап'ястях і долонях рук, що призводить до їх лущення і сухості. Буває й так, що алергія викликає реакцію після прийому деяких медикаментів, продуктів харчування або косметичних засобів, і тоді людина стикається з сверблячкою верхніх кінцівок, зокрема долонь і пальцями рук. Лікування цього захворювання часто не піддається медикаментами, воно проходить саме по собі при скасуванні подразника, який і викликав таку реакцію.

 

гарна гігієна
Також поява свербіж на кінчиках пальців і рук виникає внаслідок частого миття рук самим звичайним милом, яке дратує і сушить шкіру. У такому випадку необхідно просто підібрати зволожуючий засіб гігієни і проблема вирішиться. Однак необхідно знати, що мило - найчастіший подразник, а крім нього є інші хімічні побутові засоби, які часом викликають неприємні реакції. Це можуть бути різні гелі, шампуні, креми, миючі, чистячі порошки, а так само рідини, що містять етиловий спирт.

 

Основні захворювання
При появі свербежу між пальцями рук, слід насторожитися, адже цей стан може бути ознакою серйозного захворювання, наприклад:
• короста (викликається коростяних кліщів, який і провокує зудить стан);
• педикульоз;
• червоний плоский лишай;
• кропив'янка;

 

• алергічний дерматит (алергія, що виникає при шкірному контакті із засобами догляду та гігієни);
• атопічний дерматит;
• екзема;
• грибкові ураження;
• вірусні хвороби.

 

Загальні принципи лікування
У випадках, коли свербіж з'являється на кінчиках пальчиків з причини алергічної реакції на хімію, то достатньо всього лише одягнути гумові рукавички (наприклад, медичні), тобто лікування та профілактика спрямовані на те, щоб усунути причину свербіж. Але буває так, що алергія занадто виражена, тому в такому випадку необхідно скористатися додатково медичної маззю, яка може бути гормональної і не гормональної.

 

гормональні засоби
Мазь, яка заснована на гормонах, може бути різного ступеня дії, однак вибрати необхідну самостійно деколи дуже складно, адже всі вони передбачають певну силу впливу - від самої делікатної - до найбільш інтенсивної. Тільки досвідчений лікар-алерголог або дерматолог зможе точно сказати, який вибрати гормональний препарат і частоту його застосування. До гормональним мазям можливо звикання, тому їх необхідно застосовувати з обережністю.

 

негормональні засоби
Негормональні мазі, які використовуються коли з'явилася алергія, показані для чутливої шкіри. Наприклад, це може бути ніжна шкіра немовляти або чутливі ділянки сосків у годуючої жінки, які схильні до утворення тріщин і запалень. Проте шкіра на пальцях так само ніжна і схильна до утворення дрібних тріщин з-за різних впливів. Даний вид лікування часто вітається, оскільки не має побічної дії у вигляді звикання.

 

протигрибкові засоби
Захворювання грибковою інфекцією, що вражають шкірні покриви між пальцями на кінчиках руках і ногах, найчастіше представлено мікозом. Ця хвороба вражає в основному чоловіче населення, але іноді страждають і жінки. Мікоз викликає свербіж тільки в період загострення; в моменти, коли він зникає, свербёж припиняється і людина забуває про це захворювання. Самостійно визначити цю хворобу складно, так як грибкові лусочки можна запросто прийняти за пересихання шкіри на кінчиках пальців і між ними. Дане захворювання діагностується лабораторним методом, і лікування проходить за допомогою спеціальних протигрибкових препаратів.

 

лікування екземи
Особливо складно піддається лікування такої хвороби як екзема, адже вона може бути викликана різними факторами, які важливо визначити. Лікар-дерматолог після постановки діагнозу екзема та виявлення причини, призначає хворому індивідуальне лікування, яке ґрунтується на комплексній терапії, заспокійливих засобів і на корекції дієти.
Для зняття набряклості на кінчиках пальців рук лікар призначить противірусні препарати і схему прийому антибіотика. Якщо екзема виражена і мучить сильний свербіж, то протигрибкові засоби допоможуть усунути ці симптоми.

 

 

При лікуванні призначають кортикостероидную гормональну терапію, яка допомагає усунути свербіж, знімає запалення і є відмінним десенсибилизирующим засобом. Самий популярний препарат, який призначається при такому діагнозі як екзема - преднізолон, випускається в таблетках. Дане лікування може викликати побічну реакцію, тому починати терапію можна тільки узгодити з лікарем дозування, а також тривалість застосування препарату.

 

У період настання ремісії дуже важливо продовжувати прийом таблеток за схемою, так як не до кінця пролікована екзема може повернутися. При лікуванні захворювання пацієнтові не можна мити руки з милом або користуватися кремом. Бажано дотримуватися, щоб на кінчиках пальців шкіра завжди була м'якою, і захищати її від прямого впливу сонячних променів.

 

Дієта хворого повинна бути ретельно організованою і порушувати її небажано. Із загального раціону максимально прибрати їжу, що містить вуглеводи, а так само обмежити вживання рідини. Пацієнтові, страждаючому екземою на кінчиках пальців, радиться вживання молочних продуктів і продуктів рослинного походження. Для того, щоб швидше подолати хворобу, потрібно виключити вживання алкоголю, консервації, маринадів, гострих і солоних страв, а також різних газованих напоїв.

 

Автор: Толак Людмила Іванівна

Хвороби шкіри
Реклама

Главная Страница Контактная Информация Поиск по сайту Контактная Информация Поиск по сайту