Тиск при аритмії та причини аритмії

Людський організм переживає різні ситуації. Одна з них, коли серце, то б'ється в грудях як птах, то тремтить як осінній лист, а якщо ще, то б'ється, то завмирає, то це точно аритмія.
У такому випадку серцеві скорочення набувають форму нерегулярних і неправильних. Існує кілька видів даного захворювання, але є один - найбільш поширений, це миготлива аритмія.
Кожне скорочення розділяється приблизно рівним проміжком і людина не відчуває роботу серця. У стані спокою 60-90 серцевих ударів на хвилину вважається нормальним.

 

Якщо присутні нерегулярні скорочення і різна частота функціонування серця, можна вже говорити про аритмію. Нерідко відзначається, що тиск при миготливої ​​аритмії значно підвищено.

 

Причини аритмії незалежно від її типу
Як вже було сказано, дане захворювання виражається порушенням таких показників: частота, ритм, послідовність стискання кожної з камер серця. А причинами на те є:
• куріння і зловживання алкогольних напоїв;
• пристрасть до кави;
• занадто великі фізичні навантаження;

 

• недостатня кількість або надлишок калію в самому серці;
• захворювання нервової системи, від чого залежить взаємодія систем і органів;
• діабет цукровий;
• збої в обмінних процесах;
• викривлення хребта, а також стреси, депресійні стану, емоційні потрясіння і психічні.

 

 

Крім всього цього, значення мають захворювання та вади серцевого м'яза вродженого походження, а також це стосується кровоносної системи і травних органів.
Потрібно завжди розуміти, що кожен випадок індивідуальний, і реальну причину може з більшим ступенем імовірності визначити тільки кваліфікований лікар. Після чого слід призначення адекватної терапії.

 

Симптоми, як спосіб розпізнати хворобу
Більшість кваліфікованих медичних працівників переконані - людині досить складно відчути якісь зміни серцебиття. Але найімовірніше, дана думка обумовлено тим, що середньостатистична людина просто не в курсі того, що означають ті чи інші зміни. Напевно нікому не завадить дізнатися про основні ознаки, які характерні для аритмії.

 

Як правило, тиск при аритмії знижується, відповідно відчувається слабкість, запаморочення. Більш того, можливе придбання предобморочного стану, про що можна замислитися, якщо темніє в очах під час найменшого руху або зміні положення. Наголошується, що нехарактерні зміни функціонування серця тягнуть за собою ланцюгову реакцію організму в цілому.

 

Наприклад, в силу несвоєчасного, недостатньо кисневого насичення крові, дихання здійснюється нерівномірно. А неповноцінне збагачення киснем всіх структурно-елементарних одиниць організму веде до того, що виникають незрозумілі шуми в голові і больові відчуття під ребром з лівого боку, що теж є ознаками аритмії.
Серйозніше справи йдуть з людьми, які страждають вродженим типом серцевих патологій або кровоносної системи. Якщо виникає аритмія при низькому тиску, то хворий легко може впасти в непритомність, а також наголошується підвищений рівень пітливості, відчуття катастрофічної нестачі повітря.

 

Разом з гальмуванням серцевих скорочень, відзначається нерівномірність дихання, загальна слабкість і шкірні покриви бліднуть.
Всі симптоми довгострокові, мають уповільнений характер. У зв'язку з цим часто люди просто їх ігнорують, а адже саме аритмія в більшості випадків сприяє зупинці серця, а як результат - смерть хворого.
Примітно те, що, незважаючи на те, що аритмія не доставляє практично ніяких дискомфортних відчуттів, вона, по суті, є дуже небезпечним для життя недугою.

 

Аритмія і високий тиск
Відзначається багато випадків, коли у людей, що страждають хронічним підвищенням артеріального тиску, починаються збої в ритмі роботи серця. Це обумовлено тим, що в умовах первинно високого серцевого викиду і перебігу хвороби тривалий час збільшується лівий шлуночок серця. І у більшості хворих першим наслідком підвищеного тиску є саме порушення ритмів серця.

 

Аритмія, підвищений тиск зазвичай обумовлюється наявністю екстрасистолії, а також пароксімальной тахікардії. Справа в тому, що несвоєчасна деполяризация і скорочення серця виникає через утворення джерел додаткового збудження. Вони ж у свою чергу посилають імпульси. В таких умовах, хворий може відчути короткочасну зупинку серця, а потім удар великої сили.
Збої скорочень в умовах гіпертонії дуже небезпечні своїми наслідками. Можна сказати, що даний знак свідчить про придбання крайній стадії даного захворювання, а відповідно видоизменении кровоносних судин і органів органічного характеру.

 

Діагностування
Досить часто точний опис симптомів допомагає лікареві більш точно поставити діагноз, а також визначити тяжкість захворювання. Медичний працівник завжди просить пацієнта як можна докладніше охарактеризувати скорочення серцевого м'яза.

 

Зокрема, наскільки вони швидкі / повільні, короткі / тривалі, регулярні / неправильні і т.д. Також важливо знати, в якому фізичному стані виникають виражені серцебиття.
Для визначення більш точної причини аритмічності в умовах підвищеного або зниженого тиску, необхідні додаткові дослідження. Основним з них є електрокардіографія. Саме цей спосіб здійснює запис електричної активності серцевого м'яза. ЕКГ надає дані за короткий проміжок часу.

 

А для отримання більш точної інформації здійснюється холтерівський моніторинг. Крім цього, пацієнт повинен вести щоденник симптомів, які дають про себе знати протягом певного періоду часу.
Якщо в процесі обстеження було виявлено, що є загроза життю хворого, то його обов'язково госпіталізують.

 

Способи відновлення ритму
Лікування може здійснюватися різними способами, все залежить від її форми. Можна навіть сказати більше, позитивність чи негативність прогнозу безпосередньо залежить від місця виникнення аритмії, це може бути:
1. ділянку на зводі передсердя;
2. передсердя;
3. шлуночок.

 

 

Якщо аритмія сильно турбує хворого, то йому призначаються антиаритмические лікарські препарати. На сьогоднішній день не існує універсального засобу, яке змогло б вилікувати будь-який тип захворювання.
Тому в деяких ситуаціях доводиться спробувати кілька препаратів, до того моменту поки не знайдеться більш підходящого. У свою чергу такі ліки можуть мати побічні ефекти, більше того, якщо неправильно їх застосовувати, то можна погіршити ситуацію.

 

Коли медикаментозна терапія не допомагає, а також наголошується загроза для життя, застосовується такий метод, як електрична кардіоверсія, або як його ще називають - дефібриляція. Для ряду випадків лікування аритмії ще застосовуються електрокардіостимулятори, які впроваджуються під шкіру хірургічним шляхом. Як варіант, широко застосовується радіочастотна катетерних абляція.
Кожен з цих способів буде максимально ефективним за умови своєчасного звернення до лікаря. Тому не варто нехтувати здоров'ям свого організму і сигналами, які він може подавати.

 

Автор: Толак Людмила Іванівна

Хвороби серця
Реклама

Главная Страница Контактная Информация Поиск по сайту Контактная Информация Поиск по сайту