Шийна грижа хребта - особливості лікування

Сьогодні багато хто стикається з таким захворюванням, як міжхребцева грижа. І особливо часто грижа виникає саме в шийному відділі хребта. Це пов'язано з безліччю факторів, але основною причиною їх утворення є специфічна функціональність даного відділу хребта. Давайте постараємося разом зрозуміти, чому з'являється шийна грижа хребта, які симптоми даного захворювання і як його лікувати?

 

Причини утворення грижі
Як і будь-яке захворювання, грижа диска шийного відділу хребта теж починає формуватися в уразливих місцях нашого організму. Як правило, найбільш вразливим місцем для хребетних захворювань вважається шия. Проблема полягає в тому, що шийна частина хребетного стовпа досить мала, невеликий і діаметр хребетного канальця, але при цьому через них проходить безліч нервових каналів і судин кровоносної системи, які постійно постачають головний мозок киснем.

 

У нормальному стані хребта така висока щільність - не проблема: шия знаходиться в постійному русі і в постійній активності, завдяки чому забезпечується необхідний кисневий обмін. Навіть у малорухомих людей, шия отримує достатню навантаження і обмінні процеси не сповільнюються. Але при найменших збоях нашого організму (зниження імунітету, порушення обміну речовин, екологія, неправильне харчування, літній вік) таке навантаження дає про себе знати. Починаються руйнівні процеси в структурі хребців, в міжхребцевих дисках, що призводить до утворення багатьох хребетних захворювань: шийний остеохондроз, грижа, протрузії дисків.

 

 

Процес формування гриж
Все починається з міжхребцевих дисків. Анатомічно вони не мають кровоносних судин, через що всі корисні елементи отримують із сусідніх тканин. Але не так все просто: щоб життєво необхідні елементи надійшли, необхідний процес дифузії, а дифузія відбувається тільки під час необхідних фізичних навантажень. Чого так не вистачає в наш «час комп'ютерів», телевізорів....

 

Ні физнагрузок, немає постачання міжхребцевого диска - так починаються деструктивні процеси хребта. Диск починає поступово зневоднюється, губляться його амортизаційні функції, його цілісність, в результаті чого він не витримує тиску (розплющується) і стає вразливим для освіти протрузий. Якщо ж своєчасно не зупинити даний процес (обстеження, консультація у лікаря- спеціаліста), то протрузії переростуть в захворювання по- серйозніше - в міжхребцеві грижі шийного відділу хребта. Але на жаль, все так і відбуватися: ми рідко звертаємо увагу на первинні симптоми захворювання, що не обстежимося у лікарів, чи не починаємо лікування, через що захворювання прогресує, переростаючи у важкі форми і важкі наслідки.

 

Грижа диска хребта - це випад пульпозного ядра через розрив, що утворився на диску. Захворювання вимагає негайного лікування, тому при перших симптомах звертайтеся до лікаря і відразу починайте призначене лікування!

 

Як лікувати грижу шийного хребта?
Перед призначенням лікування, проводиться повна діагностика захворювання. В результаті проведених досліджень, лікар визначає локалізацію, розмір грижі, і вже згідно точної клініки захворювання підбирає ефективне лікування. Як правило, міжхребцева грижа хребта шийного відділу лікується двома методами: консервативним і оперативним.

 

Лікування без операції
Основні завдання консервативного способу лікування грижі шийного відділу хребта спрямовані на усунення больових синдромів, зменшення неврологічних проявів, на уповільнення руйнівних процесів захворювання та на попередження утворення нових гриж (і їх важких наслідків).
Для початку пацієнтові призначається постільний режим з одночасним прийомом знеболюючих і протизапальних препаратів. Це дає можливість швидко зняти біль і полегшити подальший перебіг захворювання.

 

Протизапальні медикаменти знімають запалення в ураженої частини хребта, усувають компресію (здавленість) нервових волокон і найголовніше - зменшують хворобливі відчуття при грижі шийного хребта. З знеболюючими препаратами потрібно бути обережніше - вони тільки маскують біль і не усувають саму причину хвороби!

 

 

Далі призначаються лікувальні вправи, гімнастика і / або лікувальний масаж при грижі відділу хребта шийного. Медикаменти на даному етапі не прописуються, а якщо й використовуються, то в маленьких дозах (за рішенням лікаря!).
Дане лікування грижі хребта шийного сприяє швидкому відновленню зв'язок, м'язів спини, зміцненню становища хребетного стовпа і нормалізації постачання хребетних дисків корисними мікроелементами. Як результат: існуючі міжхребцеві грижі зупиняють свій прогресивний зростання, а нові більше не утворюються!

 

Гімнастика при шийної грижі хребта:

 

Оперативне втручання
Сьогодні сучасна медицина намагається всіма безоператівнимі способами і методами лікувати міжхребцеву грижу шийного хребта. І в більшості випадків, це вдається! Операція грижі шийного відділу хребта (видалення) застосовується в тих випадках, коли больовий синдром не усувається або коли грижа порушує роботу внутрішніх органів.

 

Грижа шийного відділу хребта - це досить серйозне і небезпечне захворювання, симптоми якого не передбачиш: болі, дискомфорт можуть проявлятися, а можуть і не проявлятися. Тому частіше звертайтеся до лікаря за обстеженням і за лікуванням! Не ризикуйте своїм здоров'ям!

 

Автор: Толак Людмила Іванівна

Хвороби суглобів
Реклама

Главная Страница Контактная Информация Поиск по сайту Контактная Информация Поиск по сайту