Біль у спині справа - причини, лікування, симптоми

У більшості людей біль у спині справа не викликає особливого занепокоєння. Багато з них вважають, що всі больові відчуття підуть самі по собі. Але це велика помилка. Адже такі симптоми можуть бути проявом серйозних захворювань в організмі.

 

А якщо біль з'являється з правого боку спини, то про що це говорить? Такі симптоми також свідчать про певні хворобах в організмі. Тому давайте детальніше розберемося, які ж захворювання викликають біль у спині справа.

 

 

Захворювання хребетного стовпа
Багато видів патологічних процесів в хребті є факторами болю між ребрами з правого боку спини. До найпоширеніших з них можна віднести:
• Міжхребцева грижа в області грудного відділу хребта найчастіше стає винуватцем больового синдрому в спині справа. При цьому основним ділянкою, в якому виникає біль, вважається область локалізації грижі. Але крім цього, больові відчуття можуть виникати між ребрами з іррадіацією в нижні і верхні кінцівки.

 

• Остеохондроз є найпоширенішим недугою, яке супроводжується сильними болями в області спини. При цьому біль може виникати не тільки з правого боку, але і внизу або ліворуч. Все буде залежати від форми і ділянки викривлення хребта.
• Спондильоз, при якому відбувається кісткове розростання, також стає причиною болю справа. З'явилися нарости охоплюють міжхребетні диски, чим запобігають його зсув або розрив.

 

Спондилоартроз представляє собою руйнування кісткової тканини міжхребцевого суглоба, що порушує нормальну анатомічну структуру хребта, провокує виникнення болю в спині внизу і справа.
• Радикуліт - це ще одна хвороба, для якої характерні больові відчуття в спині справа. Воно являє собою запальний процес в певній ділянці хребта, при якому уражаються не тільки хребці, але й інші сегменти хребетного стовпа. Також хочеться відзначити, що запалені нервові корінці викликають проекційну біль. Тобто всі больові відчуття поширюються саме по ходу пошкодженої гілки нерва. Тому біль виникає не тільки в спині, але і між ребрами.

 

Головною особливістю захворювань хребта є супутні симптоми.
До них відносяться скутість рухів, збільшення сили болю при будь-яких рухах тіла, порушення опорно-рухової системи або втрата чутливості в пошкоджених ділянках спини.
Захворювання внутрішніх органів
Проблеми в роботі внутрішніх органів не так уже й рідко є причиною поширення болю в область спини праворуч, внизу або ліворуч. Сюди входять:
• Серцеві хвороби. У випадку з серцево-судинними захворюваннями, біль иррадирует в область спини. Наприклад, у випадку інфаркту міокарда біль виникає з правого боку між ребрами і під лопаткою. Тому багато хто навіть не підозрюють про проблеми з серцем, чим суттєво погіршують свій стан.

 

• Порушення роботи травної системи. Пацієнти відчувають тягнуть або ниючі болі не тільки в черевній порожнині, але і з правого боку між ребрами. Дуже часто при зловживанні вареними яйцями, які володіють сильним жовчогінну дію, в організмі утворюється велика кількість жовчі. Також ще одним недугою, що викликають біль внизу спини праворуч, вважається запалення апендикса. Адже цей специфічний відросток знаходиться з правого боку, ззаду сліпої кишки. При холециститі біль спостерігається в області між ребрами, віддає в лопатки, плечі і передпліччя. Але крім болю таке захворювання супроводжується нудотою і підвищеною температурою тіла.

 

• Хвороба нирок досить часто стає чинником болі внизу спини. Якщо проблеми з'явилися в правій нирці, то і біль спостерігається з того ж боку. При цьому больовий синдром носить колючий, ріжучий або переймоподібний характер. Якщо у пацієнта сильно виражений больовий синдром внизу спини - це говорить про можливі ниркових кольках або тромбозі ниркової артерії. Тому не варто відтягувати похід до лікаря, треба своєчасно пройти обстеження. Адже бездіяльність в таких ситуаціях може спровокувати інфаркт нирки.
• Гінекологічні захворювання - запальні процеси в репродуктивних органах, виникнення пухлини або патології при вагітності можуть стати причиною болю в спині внизу і справа.

 

 

• Проблеми з органами дихання - плеврит, пневмоторакс, рак легенів або бронхів. Самі легені не мають нервових закінчень, але при ураженні їх оболонки (плеврит), організм людини досить гостро реагує. Тому біль між ребрами або в спині - досить звичайний прояв захворювань органів дихання. Для діагностики основним методом обстеження вважається рентгенографія. Завдяки рентгенівському знімку лікарі можуть побачити пошкоджену ділянку плеври. Для лікування найкращим способом усунення проблеми є видалення запального ексудату разом з введенням знеболюючих та протизапальних засобів. У випадку з пневмотораксом, пацієнти відчувають різку і сильну біль, який виникає з причини розриву легені і попадання в легеневу оболонку повітря. При цьому спостерігається утруднення дихання, біль між ребрами і під лопатками.

 

отримані травми
Отримані травми також можуть бути одними з ймовірних причин, за якими виникає біль з правого боку спини. Сюди можна віднести як забій хребта, так і пошкодження м'язової тканини. Тому, щоб визначити методику усунення болю, необхідно точно встановити діагноз і визначити можливі фактори.
Для цього найкраще звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря. Адже тільки ретельне інструментальне обстеження в стаціонарі зможе дати відповідь на всі ці питання.

 

В основному при травмах, що викликали біль внизу спини, дуже ефективним методом відновлення є прийом знеболюючих і протизапальних препаратів. У деяких випадках лікарі призначають носіння спеціального корсета, який знімає сильний біль у спині, фіксує правильне положення хребта і дає можливість відновити анатомічну структуру при переломах.

 

Автор: Толак Людмила Іванівна

Хвороби суглобів
Реклама

Главная Страница Контактная Информация Поиск по сайту Контактная Информация Поиск по сайту