Коронки з металокераміки на передні зуби

Дефекти переднього зубного ряду виглядають некрасиво, тому більшість звернень до ортопедів пов'язано саме з протезуванням передніх зубів. Від якості протеза залежить краса посмішки пацієнта. Одним з найбільш доступних і популярних варіантів є установка металокерамічних конструкцій. Ми розповімо, що представляють собою металокерамічні коронки на передні зуби, в чому їх основні переваги і недоліки, як за ними доглядати.

 

Особливості протезування передніх зубів
Коронки з металокераміки на передні зуби представляють собою стоматологічну конструкцію з металевого каркаса і керамічного покриття. Каркас виготовляють найчастіше з нікелево - хромового або кобальто - хромового сплаву. Іноді для заміщення відсутнього переднього зуба використовують золото чи платину, які дозволяє забезпечити натуральний колір штучних зубів. Оскільки протезування передніх зубів передбачає найвищу якість роботи і максимально природний зовнішній вигляд, бажано віддати перевагу більш дорогим золотим або платиновим матеріалами.

 

Дешеві протези можуть дещо відрізнятися за кольором від сусідніх зубів.
Переваги та недоліки
Металокераміка найчастіше використовується для протезування передніх зубів, оскільки володіє рядом переваг, що вигідно відрізняють її від інших матеріалів.

 

 

Основні переваги:
• природний зовнішній вигляд, штучний зуб виглядає як натуральний;
• колір металлокерамической коронки максимально схожий на колір зубної емалі;
• міцність, надійність, такі коронки не руйнуються, що не стираються;
• тривалий термін експлуатації, що становить більше 10-15 років;
• цінова доступність.

 

Основні недоліки:
При очевидних перевагах металокерамічні протези мають деякі недоліки, про які ми відверто розповімо. Серед головних мінусів:
• необхідність препарування зуба, в процесі установки коронки його сильно обточують з усіх боків;
• передні зуби під коронкою депульпіруют, тобто видаляють пульпу і зубний нерв, такий зуб стає крихким і, отже, прослужить набагато менше;
• можливе виникнення алергічної реакції на дешеві металеві сплави, тому лікарі рекомендують віддавати перевагу більш дорогим і якісним каркасам;
• запалення ясен при неякісному виготовленні протеза.

 

Підготовка передніх зубів до протезування
Установка металокерамічних коронок вимагає ретельної попередньої підготовки, особливо якщо необхідно виправити дефекти переднього зубного ряду. При першому відвідуванні стоматолог обов'язково повинен зробити рентгенологічне дослідження для виключення наявності запалення, визначення необхідності депульпації зуба. Будь-які вогнища запалення, каріозні порожнини, старі пломби потрібно якісно пролікувати. Лікування повинне здійснюватися з урахуванням подальшої депульпації.

 

Протезування передніх зубів передбачає обов'язкову депульпація з метою запобігання виникнення в майбутньому пульпіту.
Якщо зуб сильно зруйнований, для його зміцнення застосовується культевая вкладка, на яку потім одягається коронка. При незначних руйнуваннях лікар може обмежитися металевим штифтом, який встановлюється в канал кореня.
Не можна нехтувати етапом підготовки до протезування! Якщо зуб під коронкою заболить, лікувати його буде вкрай складно.

 

Процес установки коронок на передні зуби
Протезування передніх зубів в цілому мало чим відрізняється від загальних принципів установки стоматологічних конструкцій. Основна відмінність полягає в тому, що вимоги до якості виконаної роботи набагато вище, оскільки передні зуби завжди «на виду» і повинні виглядати естетично.

 

При установці металокерамічних коронок можна виділити такі етапи:
1. препарування зубів, обточування їх з усіх сторін;
2. виготовлення гіпсового зліпка зубів;
3. за бажанням клієнта на цей період встановлюються тимчасові пластмасові коронки, які захищають обточені зуби і роблять їх зовнішній вигляд більш привабливим;
4. виготовлення в технічній лабораторії за індивідуальним гіпсовим зліпком необхідну каркасну конструкцію, при цьому враховуються анатомічні особливості зубного ряду, прикусу;

 

5. примірка металевого каркаса, коригування його форми;
6. підбір кольору керамічного покриття відповідно до тоном натуральних зубів пацієнта, для цього використовуються спеціальні колірні пластини;
7. покриття готових коронок керамічної глазур'ю;
8. установка коронки на передні зуби за допомогою стоматологічних клейових матеріалів.

 

Правила догляду
Догляд за металокерамічними протезами не відрізняється складністю. Вони відрізняються високою міцністю, гладкою поверхнею, стійкістю до пошкоджень. Тому ставлення до них має бути таким же, як до інших зубах. Немає необхідності обмежувати себе в їжі, а й дуже старатися, перегризаючи кісточки і розгризаючи горіхову скорпулу, теж не варто.

 

 

Якщо коронки з металокераміки встановлені на передні зуби, доглядати за ними слід більш ретельно. Необхідно чистити порожнину рота за допомогою зубної щітки двічі на день, використовуючи неабразивну пасту. Для видалення залишків їжі з міжзубних просторів використовуйте зубну нитку (флосс). Після кожного прийому їжі ополаскивайте рот водою або спеціальними бальзамами - ополіскувачами.

 

Оскільки протези не змінюють свій колір під впливом отбеливающей зубної пасти, стоматологи рекомендують застосовувати засоби для профілактики запалення ясен.
При протезуванні ясна досить часто запалюються, особливо, коли конструкція виготовлена неякісно. Тому пацієнт повинен звертати особливу увагу на стан ясен, не допускаючи виникнення набряклості, кровоточивості, запального процесу.

 

Можливі ускладнення

Протезування, як і будь-які інші стоматологічні маніпуляції, може спровокувати виникнення непередбачених небажаних реакцій організму на втручання. Серед найбільш часто зустрічаються ускладнень і проблем стоматологи називають такі:

 

• запалення ясен, виникає у разі неправильного виготовлення коронки, коли її край травмує ясна. Якщо запалення не проходить тривалий час, коронку необхідно замінити;
• синюшність ясен, викликана наявністю металевого каркаса, не представляє небезпеки і не є захворюванням, доставляє певні естетичні складності;
• відміну коронки за кольором і структурою від сусідніх зубів, його можна уникнути, якщо ретельно підбирати колір керамічного покриття.

 

Якщо у пацієнта нерівні передні зуби, лікар порадить зробити металокерамічний протез на весь передній ряд, від одного ікла до іншого. У цьому випадку нерівність вдасться згладити, забезпечивши рівну білозубу посмішку.

 

Перші кілька днів після установки коронок зуби ниють і болять через незначне зміщення в ясенній ложе, в ідеалі ці відчуття повинні пройти через 3-5 днів. Якщо ж болючість зберігається довше, потрібно звернутися до ортодонта за консультацією.

 

Автор: Толак Людмила Іванівна

Хвороби зубів
Реклама

Главная Страница Контактная Информация Поиск по сайту Контактная Информация Поиск по сайту