Вірусний кон'юнктивіт, особливості, як проводити профілактику

Найрізноманітніші вірусні захворювання можуть з'являтися в сезон, коли відбувається масове інфікування і бути одиничними явищами, що вражають того чи іншого індивідуума самого різного віку. Вірусним інфекціям схильні малюки і навчені досвідом пенсіонери, люди середнього, найбільш продуктивного віку, особлива категорія чоловіків і жінок. Не менш активні вірусні інфекції в області впливу на самі різні органи. Це можуть бути яскраві клінічні симптоми та ускладнення, серед яких найбільш частим є вірусний кон'юнктивіт. Особливості цього захворювання достатньо вивчені і розроблена система терапії, але є кілька причин, які й сьогодні, при всіх можливостях медицини залишають вірусний кон'юнктивіт в області патологій, що доставляють найбільше занепокоєння фахівцям сфери офтальмології. Вирішувати ці проблеми покликані самі різні технології та розробки в галузі мікробіології.

 

Причини і наслідки
Зазвичай навесні і восени на вулицях наших міст можна досить часто спостерігати одну і ту ж картину. Ця більшість зустрічних пішоходів, які кутаються в теплі шарфи і коміри, прикриваючи почервонілі очі та носи хустками і серветками, у деяких людей вони досягають практично гігантських розмірів. І якщо проблеми з носом завжди активно розглядаються як звичне явище, то опухла і червона слизова очей доставляє масу незручність і дискомфорту. Явища вірусного кон'юнктивіту, лікування якого дуже серйозне і тривале, його слід розглядати в площині вірусології та потенційного вивчення можливостей підвищення імунітету. Етіологія цього підступного і неприємного захворювання полягає в тому, що спочатку воно не представляє практично ніяких підстав для занепокоєння. Причинами є наступні захворювання:

 

 

• Спільними напрямками інфікування є застуда, одне моментное або постійне значне переохолодження.
• Системні віруси і збудники так званих дитячих інфекцій. Серед найбільш небезпечних знаходяться збудники кору, а також вітрянки, краснухи і свинки.
• Можливі прояви ізольованого вірусного кон'юнктивіту, який зазвичай є підсумком заражень різними вірусами, найбільш широко поширені аденовірус та ентеровірус.
• Вірусний кон'юнктивіт у дітей зазвичай пов'язаний зі значним ослабленням організму в холоди і стає наслідком зниження природного імунітету при нестачі вітамінів групи «В» і D.

 

Не слід розглядати кон'юнктивальну інфекцію як відокремлене явище, особливо вірусний кон'юнктивіт у дітей. Вона досить широко поширена в своїх самих різних підвидах, від цього залежать підходи до визначення причин вірусного кон'юнктивіту, лікування у дітей і подальшої профілактики захворювання. Ознаки епідемічного кератиту і комбінованого запалення кон'юнктиви зазвичай можуть з'явитися результатами впливу аденовірусу серотипів Ad 5, 8, 11, 13, 19, 37. Яскраві ознаки фарингіту і кон'юнктивальної лихоманки, виникають під впливом вірусу серотипу Ad 3,4,7. При гострому геморагічному вірусному кон'юнктивіті, ніж лікувати і як доглядати - досить серйозна проблема, тому що ці проблеми пов'язані з інфікуванням вірусам особливого штаму. Це широко поширений в станах азіатського і африканського континентів ентеровірус типу № 70, на який у більшості місцевого населення є міцний вроджений імунітет. Не менш виважено потрібно підходити до звичних всім нам грипу та парагрипу, де присутні ознаки вірусного кон'юнктивіту, симптоми якого можуть просто нагадувати сльозотеча. Тому особливо у маленьких дітей потрібно звертати пильну увагу на подібні прояви супутньої симптоматики.

 

Симптоматика вірусного кон'юнктивіту
Це захворювання відрізняється деякими особливостями і специфічною симптоматикою, слід враховувати, що хвороба впливає на область ураження як би з двох сторін. Це безпосереднє ураження кон'юнктиви і явища гострого вірусного кон'юнктивіту, що носять виключно місцевий характер і полягають у роздратуванні поверхні зовнішнього шару склери за рахунок осідання пилу, перепадів температурного рівня навколишньої атмосфери і яскравості природного сонячного світла. Що таке захворювання вірусним кон'юнктивітом і як передається, що потрібно, щоб попередити його при можливих контактах з хворими. Це великий масив питань, серед яких основними є симптоматика і особливості захворювання.

 

Потрібно пам'ятати про найпростіші ознаках патології. Для того щоб визначити стратегію, як вилікувати вірусний кон'юнктивіт, потрібно враховувати його особливість як інфекційного захворювання, тобто наявність періоду інкубації від п'яти днів до двох тижнів максимально. Він характерний тим, що з'являються виділення з одного ока швидко поширюються на інший, тим самим значно обтяжуючи прояви і перебіг хвороби. Цей період характерний швидко наростаючими симптомами, можуть виникнути кон'юнктивальні фолікули на повіках і під ними, а також з'явитися вірні ознаки інфекційного запалення - збільшені елементи лімфатичної системи, вузли, розташовані в передній вушної області. Саме завдяки їм, незалежно від того, це ознаки кон'юнктивіту вірусного або бактеріального, можна точно визначити попередній діагноз без участі медичного працівника. Слід ретельно захистити хворого від можливих контактів, щоб не становити небезпеку для оточуючих, саме контакти з вірусним кон'юнктивітом, заразним на певній стадії розвитку можуть спричинити епідемічне розвиток патології, особливо в дитячих колективах та шкільних установах.

 

Цей момент актуальний не тільки в сфері усунення контактів, це зниження поширення вірусного кон'юнктивіту і профілактика розвитку симптомів у більш занедбаному вигляді. Коли патологічний процес залишився на певному етапі без залучення особливої уваги фахівців і медичних працівників середньої ланки, а також самого пацієнта, виявляється значне ускладнення симптомів і безпосередньо процесу лікування. При яскравому перебігу вірусного кон'юнктивіту, інкубаційний період якого відбувався в прихованому вигляді, відразу проявляються ознаки світлобоязні і відчуття попадання стороннього тіла, значне зниження гостроти зору. Прі не адекватних результатах лікування воно залишається протягом тривалого часу, як і субепітеліальний помутніння рогівки хронічного типу.

 

Для того щоб мінімізувати ці ускладнення, стільки скільки тривають вірусні кон'юнктивіти, стільки потрібен ретельний догляд, постійний контроль фахівця і регулярне виконання всіх призначень офтальмолога та інфекціоніста. Тільки так можна досягти хорошого результату і повноцінного лікування вірусного кон'юнктивіту, наслідки якого досить серйозні і донині становлять серйозну небезпеку для якості зору пацієнта в перспективі. Питання полягає в тому, що при недостатності терапії можуть бути досить небезпечні рецидиви і спонтанні сплески патології. А це іноді тягне значну або повну втрату зору.

 

 

Особливості перебігу хвороби в особливих умовах
Сучасною медициною встановлено, що в житті кожної людини бувають певні умови і ситуації, коли його стан здоров'я піддається навантаженням, в деяких клінічних школах називаються наднормативними. Це фізичні перевантаження, наднормативні нервові та психоемоційні стреси, тривалі перебування в невластивих організму природних умовах, при значних відхиленнях від норми температури і вологості. Але є ще одне стан, визначений природою виключно для жінок, вагітність. Протягом дев'яти місячних місяців організм жінки піддається настільки масованим змінам і перерозподіляє свої ресурси настільки сильно, що значно знижуються імунні здібності. Це позначається на ризику захворювань. Гострий вірусний кон'юнктивіт при вагітності зазвичай називають однією з найчастіших причин при зверненні молодої жінки до офтальмолога в цей відповідальний період.

 

Тільки в період помітно знижених захисних і запобіжних функцій в організмі реально прояв різних форм патології. Це цілком чітко діагностується уповільнений грипозний або яскраво проявляється варіант зараження контагіозним молюском. Той чи інший тип не можна назвати безпечним або простим в області етіології. Всі види і підтипи вірусного кон'юнктивіту, ускладнення і перехід в хронічну стадію можливі в порівняно короткий проміжок часу. Лікування та профілактичні процедури повинні бути особливо ретельними, протягом усього періоду лікування потрібно кілька разів проходити процедуру дослідження виділень з очей на предмет виявлення збудника та успішності проведеного лікування.

 

Профілактика в перинатальному періоді та її можливості
Розглядаючи всі нюанси патології слизової оболонки рогівки, слід акцентувати увагу на те, що тут величезний вплив справляє якісна профілактика та попередження можливих контактів з потенційними носіями вірусу. Попередження вірусного кон'юнктивіту у вагітних має величезне значення не тільки для самої молодої матусі, але для розвивається в ній малюка. Поява і погане лікування цього дискомфортного і неприємного захворювання чревате відходом вірусу вглиб, що загрожує серйозними причинами погіршення здоров'я плода. Адже кожна мама хоче бачити своє дитя міцним, здоровим і енергійним, смотрящим на цей світ ясними чистими очима, повними цікавості й інтересу до навколишнього.

 

 

Оберігаючи себе від самих різних захворювань, наскільки вони не здавалися б простими і нешкідливими, ми створюємо основу для майбутнього кожної сім'ї окремо, і всього майбутнього нашого народу як нації.

 

Автор: Толак Людмила Іванівна

Хвороби очей
Реклама

Главная Страница Контактная Информация Поиск по сайту Контактная Информация Поиск по сайту