Про що намагаються сказати палаючі вуха - від народних прикмет до захворювань

Народне пояснення явища розходиться з медичної точкою зору. Щоб з'ясувати, від чого спалахують і до чого горять вуха, потрібно розглянути предмет всебічно.

 

народні прикмети
Гарячі вуха, за народною думкою, повідомляють про підступи, плітках, безпідставних звинуваченнях і наговорив за спиною. Всі ці ворожі дії таємничим чином уловлюються недремним лівим вухом і запалюють його червоним сигналом небезпеки.
Загоряється ліве вухо і при наполегливих тривалих спробах додзвонитися, хоча логічніше було б очікувати, що загориться екран телефону або, наприклад, лампочка.
Правого вуха не надають такого значення. Мабуть, тому що на правому плечі сидить ангел і проганяє своєю присутністю зло. Палаючий жар правого вуха означає згадка імені в розмові лише побіжно і в позитивному контексті.

 

Народ помітив, що горять в понеділок вуха - надійна прикмета побачення ввечері. Жар у вухах у вівторок не віщує нічого доброго, краще залишатися в цей день вдома. Розлуку і самотність віщують почервонілі вуха в середу і четвер.

 

 

Зате в п'ятницю та вихідні дні палаючі вуха не віщують ніякого підступу і можна сміливо вирушати, куди душа просить. Добре, якщо буде прийнято рішення кабінет отоларинголога для обстеження і з'ясування дійсної причини цих таємничих явищ.

 

Блашінг - почервоніння вух
Вуха, миттєво загорающиеся від випадкового погляду, необережного слова, здатні значно ускладнити життя.
Зустрічається це явище досить часто, називається блашінг. Це поняття включає в себе всі види раптового почервоніння шкіри голови і вух, незалежно від причини.

 

Різкий приплив крові до вух і відчуття жару можуть виникнути в результаті:
• перегрівання;
• захворювань вух;
• вегетосудинні порушень;
• гормональних перебудов, у тому числі при менопаузі;
• прийому ліків;
• внутрішніх хвороб.

 

Відчуття жару у вухах з'являється через різке припливу крові і є природною реакцією організму на небезпеку, стрес. Бланшінг відображає ступінь мобілізації нервової системи для відображення небезпеки.
Подібну реакцію викликає страх. Потужний викид адреналіну в стресовій ситуації збуджує нервову систему і викликає прилив крові до вух.
Така природна реакція може придбати перебільшений характер, викликати збудження нервової системи в ситуації, не загрожує життю. Найменше хвилювання здатне змусити шкіру почервоніти, а при спробі приховати хвилювання, взяти себе в руки, почервоніння посилюється.
Почервоніння обличчя, шиї, вух, викликане нервовим напруженням, носить особливу назву - ерітрофобія, буквально «боязнь бути червоним"

 

У чому суть ерітрофобія
Сутність явища полягає в неправильній роботі вегетативної нервової системи, відсутності гальмування. В результаті розвивається стан перезбудження, при якому горять обличчя і вуха. Якщо червоніють тільки вуха, говорять про локальної ерітрофобія.

 

лікування
• Психотерапія;
• бета - і альфа-блокатори;
• ботулінічний токсин;
• антидепресанти;
• косметологічні засоби;
• ендоскопічне втручання - симпатектомія.

 

операція симпатектомії
Втручання проводиться ендоскопічним методом. Завдання операції полягає у припиненні симпатичного нервового стовбура на певному рівні. В ході операції блокують симпатичний нерв на певному рівні, що змінює характер відповіді нервової системи на стрес.
Операція при локальній ерітрофобія досягає мети в 50% всіх випадків, тоді як в цілому при загальному почервонінні обличчя, шиї, вух, позитивний результат відзначається в 95% випадків.

 

Після операції відзначаються побічні явища у вигляді підвищеної сухості долонь, посилення потовиділення.
Хвороби, про яких червоніють вуха
Почервоніння і відчуття жару може виявитися раннім симптомом захворювання вуха або деяких соматичних внутрішніх хвороб. Раннє виявлення причини, чому горять і червоніють вуха, може сприяти діагностиці та лікуванню основного захворювання.

 

захворювання вух
Причинами почервоніння шкіри можуть бути хвороби зовнішнього вуха і слухового проходу:
• екзема і псоріаз;
• інфікування шкіри раковини при подряпині, пірсингу;
• фурункул в слуховому проході;
• алергічна реакція на матеріал прикраси.
Якщо вухо горить всередині, свербить, це може свідчити про початок отомікоза - грибкового захворювання вушної раковини. У цьому випадку відкладати відвідування ЛОР-лікаря не рекомендується.

 

внутрішні хвороби
Ерітрооталгіі або синдром червоного вуха - захворювання, викликане шийним спондилезом. Дегенеративні зміни в хребцях приводять до невралгії язикоглоткового нерва, підвищенню больової чутливості нервових волокон.

 

При ерітрооталгіі спостерігаються почервоніння, підвищення температури і пекучий біль у вушній раковині. Синдром вважається клінічною ознакою нападу мігрені у дітей, що дозволяє використовувати цей ознака при діагностиці.
Карциноїдних синдром спостерігається при нейроендокринних пухлинах. Синдром полягає, в тому числі і в почервонінні шкіри, припливах крові до обличчя і вухам. Викликається явище судинорозширювальну дію серотоніну, продуцируемого зростаючої пухлиною.

 

Почервоніння, жар може бути пов'язаний з клімаксом, гормональними перебудовами організму. Згасання функції яєчників супроводжується перепадами рівня гормону естрогену, що проявляється в припливах крові до вух, зоні декольте, особі. Гормональні зміни при вагітності нерідко провокують почервоніння вух та обличчя.
Прийом гормональних препаратів, нікотинової кислоти, використання кремів, лосьйонів, вживання алкоголю також здатні викликати почервоніння вух.

 

Почервоніння вух як фізіологічна реакція
Почервоніння і відчуття жару можуть бути пов'язані з реакцією організму на внутрішні або зовнішні подразники. До зовнішніх подразників відносяться перепади температури, через що відбувається перегрівання чи переохолодження організму.

 

 

У спеку вуха червоніють через розширення судин, до яких приливає кров, надаючи шкірі яскраво-рожевий відтінок.
Перегрівання може викликати фізичне навантаження, зусилля, наприклад спринтерський біг, підйом вантажів. При навантаженні частішає серцебиття, піднімається артеріальний тиск, кров прискорює рух в судинах, приливає до вух, що викликає їх почервоніння.
На морозі почервоніння пояснюється припливом крові, використовується це організмом для підтримки тепла у вушній раковині, щоб уникнути обмороження.

 

Вуха починають горіти, коли людина заходить в тепле приміщення з морозу. Викликано це тим, що організм не встигає перебудуватися: на морозі вироблялося внутрішнє тепло, що в нагрітому приміщенні викликає надлишок тепла в тілі. Прилив крові використовується організмом, як спосіб охолодження.
Коли слід звернутися до лікаря
• Якщо почервоніння не проходить довше доби;
• в тому випадку, якщо почервоніння викликана ударом;
• якщо є інфікована ранка;
• при обмороженні вушної раковини.

 

Прогноз
Сучасні методи лікування дозволяють успішно впоратися з проблемою. Головне - не замикатися в собі і діяти.

 

Автор: Толак Людмила Іванівна

Хвороби вухо, горло, носа
Реклама

Главная Страница Контактная Информация Поиск по сайту Контактная Информация Поиск по сайту