Набряки ніг, причини, лікування, що робити

У будь-якої людини, будь-якої вікової категорії можуть виникати набряклості на будь-яких частинах тіла. Як правило, піддаються набряків область під очима, руки, кисті, пальці, але найчастіше проявляються набряки на ногах. Переважно зустрічаються вони у літніх людей і з'являються набряки ніг при вагітності. Причини появи можуть бути абсолютно різноманітними, проте набряки ніг вимагають більшої уваги, ніж може здатися.

 

Набряки ніг утворюються через скопилася рідини в тканинах, в першу чергу необхідно з'ясувати, з чим пов'язано освіту зайвої рідини. Іноді варто звертати увагу на що з'явилися зміни в організмі.

 

Часом набряки свідчать про важливі і небезпечних порушеннях в організмі, вони є практично першою ознакою серцевої недостатності. Але найчастіше, люди звикли списувати ці прояви на важкі будні. Особливо це стосується жінок. Прийшли ввечері з роботи, не встигли роззутися, відчули легкий біль в області стопи, печіння і виявили набряк на щиколотці. Ставати все ясним, довгі піші прогулянки до зупинки у взутті на каблуках, можливо тісний або маленька взуття, день пройшов у біганині, на ніч напилася багато води, не виспалася, втомилася.

 

Так, дійсно набряки можуть з'явитися через банальну втоми, особливо вже у літніх жінок, але не варто постійно прикриватися цими «відмовками», потрібно пам'ятати, що викликають набряки ніг і інші внутрішні захворювання.

 

 

Причини виникнення набряків на нижніх кінцівках
Природа появи набряків різноманітна, але на ногах вони з'являються по ряду певних причин. Питання, чому набрякають ноги, з'являється при систематичному освіті набряку. Основні причини утворення набряків на ногах наступні:

 

Проблеми в серцевій недостатності - При захворюваннях серця, як правило повинно опухати відразу дві ноги. Причини виникнення набряків при серцевій недостатності можуть бути через слабке серця, частих інфарктів, високого тиску. Серцевому м'язі не вдається через її ослабленности проштовхувати кров в легені і це кількість крові повертається назад. Потім вона накопичується у венах.

 

Страждає від надмірного скупчення сусідній орган, печінка, вона теж починає набухати. Цей взаємопов'язаний процес викликає розширення вен на ногах, потім з часом рідина проходить в тканини і утворюється набряк. Трапляється і виникнення набряку при слабкій лівій стороні серця, утворюючи застій у легенях. Тому у хворих помічаються набряки ніг, а також утруднене дихання, супроводжуване кашлем.

 

Вагітність - Часто набряками страждають вагітні жінки, але це швидше за все просто побічний ефект, викликаний накопиченням зайвої рідини, а не порушенням в організмі.
Травми - Найпоширеніші причини набряків - це як відомо наслідок різних зароблених травм: вивих щиколотки, перелом чи забій ноги в нижній частині, розтягнення голеностопа. Будь-яке пошкодження і порушення цілісності тканин голеностопа, щиколотки або інші травми, можуть стати причиною пухлини ніг. З'явитися набряк може не в момент отримання забиття, а через деякий час, іноді це може свідчити про запальний процес, що відбувається в організмі через травму. Необхідно з'ясувати основні причини, щоб правильно призначити лікування.

 

Втома - Безсумнівно, у жінок викликати причини появи набряку може фізична втома, довгі піші прогулянки в незручного взуття, або у взутті на високих підборах. Також страждати люди набряками можуть від довгої подорожі або їзді на автомобілі, автобусах, коли ноги знаходяться довгий час в нерухомому стані або незручному становищі.

 

Зворотною причиною набряку при фізичній втомі може стати малорухливий спосіб життя, що лежить пасивний відпочинок.
Щитовидна залоза - Утворитися набряки на ногах можуть і через причини появи інших захворювань в організмі: проблеми зі щитовидною залозою, ниркова або печінкова недостатність, через брак білка в організмі, а можливі набряки ніг і внаслідок алергічної реакції.

 

Повнота - Надмірна вага теж може вплинути на появу набряків. Усунути хворобливі пухлини можна застосувавши щадну дієту.
Погане повітря - Забруднення повітря, екологія найчастіше стають причинами багатьох захворювань у людини, тепер вони можуть стати і причиною появи набряків.
Нерви - При щоденних стресах і депресіях можна піддавати свої ноги збільшенню і появі опухлости.
Спадковість - Важливим критерієм є спадкова схильність, а також стать відіграє ключову роль, тому-що саме жінки схильні до утворення набряків на ногах.

 

Вік - Все частіше помітити набряклість ніг можна у літніх людей, пов'язано це може з ослабленим організмом, низкою порушень в серцевій діяльності, стоншування тканин, зайвої рідини.
Ось основні проблеми і аспекти, пов'язані з тим, чому набрякають ноги, але якщо помітите безпричинне утворення набряків, супроводжувані болями і іншими симптомами, найкраще звернутися за професійною медичною допомогою.

 

Як правильно підібрати лікування
Лікування набряків залежить від первісної причини їх утворення. При утворенні припухлості, першими діями повинні бути холодні компреси, які допоможуть зняти хоч на трохи набряк і болючість, створювану ним.

 

 

Якщо набряки ніг з'явилися через серйозні проблеми серцевої недостатності, то це питання краще вирішувати разом з кардіологом, який проведе діагностику, визначить захворювання, випише ліки. В даному випадку, набряк на ногах це всього лише маленький симптом, що приховує більш важливу небезпека в організмі, лікування якого необхідно довірити професіоналові.

 

Якщо походження набряку вам невідомо, то самолікування скоріше буде не до місця. Зняти набряк можливо вдасться, але вилікувати основне захворювання не вийде, тому-що визначити його можна тільки при повному обстеженні і при здачі аналізів. Тому не варто залишати без уваги такі симптоми як набряки ніг, деколи вони приховують найнесподіваніше захворювання.
Зняття набряку нетрадиційним способом

 

Зняти припухлість можна в домашніх умовах, за умови, якщо застосовується лікування за призначенням, тобто для усунення основної причини. У домашніх умовах можна починати лікування набряків ніг, які викликані втомою, перенавантаження, травмою або забиттям. Тільки в цьому випадку можна зняти утворився набряк ніг.
При ударі стопи, голеностопа, як правило, на щиколотці утворюється припухлість ноги і іноді з'являється синяк. Це нормальний процес при травмі, розтягуванні або забитті. Знімається набряк за допомогою прикладення холоду до проблемного місця.

 

Зняти набряк при вагітності можна за допомогою сечогінних трав, фіто чаїв. Проблема набряків ніг це поширена проблема і виникає вона через надмірне вживання рідини вагітної, малорухливого способу життя та ін незначних причин.
При втоми і перевтоми зняти набряки допоможуть трав'яні теплі ванни і легкий масаж ступень. Більшого ефекту допоможуть домогтися спеціальні мазі. Трави можна обирати будь протизапальні і з ефектом охолодження, типу м'яти. Можна скористатися стародавнім методом, лежачи на дивані підняти ноги і покласти їх на поверхню стіни це допоможе поліпшити кровообіг і зменшити набряк.

 

Вище були перераховані способи, необхідні, якщо набрякають ноги що робити спочатку в такій ситуації.

 

Автор: Толак Людмила Іванівна

Хвороби поза категорій
Реклама

Главная Страница Контактная Информация Поиск по сайту Контактная Информация Поиск по сайту