Бурсит стопи або п'яти - лікування та перші симптоми

Кожній людині з дитинства вселяють, що носіння зручного взуття - запорука здоров'я наших ніг. Мами і тата нескінченно мацають пальчики дітей, щоб точно переконатися, що ніде не тисне, що ніжка відчуває себе комфортно. Дійсно, комфортне взуття - головне умови здоров'я наших суглобів. Але з часом бажання бути красивіше бере гору над страхом за своє здоров'я. Жінки і дівчата надягають високі підбори, не думаючи, що це пряма дорога до такого захворювання як бурсит п'яти. Ми носимо "човники" з звуженими носами і не думаємо, що цим піддаємо великий палець потужної деформації. Справа в тому, що наша стопа взагалі не призначена для носіння взуття. Саме на стопі розташована маса нервових закінчень, які відповідають за роботу кожного внутрішнього органу. Природа створила наші стопи для того, щоб людина ходила голими ногами по землі і природним шляхом масажував стопи, що дозволяло б нашим органам працювати краще і нам бути здоровішими.

 

Але сучасний світ змінив установку природи і тепер ми всі ходимо в туфлях, чоботях. Однак раніше взуття створювалася таким чином, щоб людина при носінні НЕ відчував дискомфорту. Нога повинна розташовуватися вільно, при ходьбі приймати нормальну форму. Але тепер новомодні туфлі і бажання бути красивим вбило здоров'я ніг. Саме взуття - головна причина бурситу великого пальця стопи.

 

Бурсит великого пальця стопи виражається значною пухлиною в області великого пальця або п'яти, якщо це бурсит п'яти. Така пухлина однозначно говорить про те, що людина носить неправильну взуття. Найчастіше це взування з звуженими носами, туфлі на високих підборах, в яких повністю деформується вся стопа. Великий палець схильний до деформацій частіше за інших тому, що саме він першим страждає при ходьбі. Під тиском взуття палець спочатку викривляється, потім починається деформація і ось починає страждати хрящова тканина. Суглобова сумка не в змозі більше стримувати колосальну механічне навантаження і в результаті захворювання починає активно прогресувати.

 

Але причиною бурситу стопи може стати вроджена патологія пальців, плоскостопості. Особливо небезпечне поєднання плоскостопості з носінням неналежної взуття, зокрема, цим грішать молоді люди. Від природи деформована нога піддається додаткової руйнує силі тиску, що призводить до сумних наслідків. Люди з часом скаржаться на сильні болі в області великого пальця або мізинця, суглоб опухає і стає неможливим підібрати оптимальну взуття.

 

Іноді біль у суглобі великого пальця так сильна, що не дає навіть рухати пальцем, не те що взутися і пересуватися. Причиною бурситу великого пальця може стати артрит або артроз. Але з практики найчастіше причина - взуття.

 

Лікування бурситу великого пальця
Лікування починається з призначення носити правильне взуття. Зазвичай це ортопедичні варіанти, ортопедичні устілки і повна заборона на каблуки, вузькі носи. Взування повинна бути з широким носом, на низькому і об'ємної підборах, щоб забезпечити рівномірний розподіл навантаження. Нога при ходьбі не повинна " висіти " в повітрі, пальці і п'ятка повинні розташовуватися на одній лінії, строго паралельно землі. Носи взуття повинні бути широкими настільки, щоб при ходьбі не змінювати положення пальців.

 

 

При більш тяжких формах бурситу великого пальця призначається спеціальне взуття з фіксаторами пальців, валиками між фалангами. Це дозволяє полегшити загальний стан і знизити біль.

 

Також призначаються протизапальні препарати, знеболюючі та анальгетики. Однак знеболювання рекомендується проводити мінімальний термін, максимальне зниження болю досягається прийомом певних препаратів, які купируют саме захворювання: Диклофенак, Ібупрофен.

При хронічних формах можливе видалення хворобливого наросту і введення медикаментів безпосередньо в сам суглоб. Однак таке рішення приймається лише в тому випадку, коли проведена терапія не справила позитивного ефекту.

Окремо потрібно сказати про засоби народної медицини. При лікуванні бурситу стопи вона буде дуже корисна і навіть необхідна. Ефективно робити теплі і розслабляючі ванночки для ніг, можна використовувати заспокійливі трав'яні настої. Корисно робити примочки і теплі компреси з меду, відвару ромашки або з оцту. За бажанням можна чергувати ці примочки з прикладанням льоду до суглоба. Тільки тут важливо знати міру: тримати лід до тих пір, поки не з'явиться легкий - легкий холодок. Важливо не переохолодити ноги, як і всі суглобові захворювання, бурсит не дружить з холодом.

 

Лікування бурситу великого пальця зазвичай проходить за два тижні. Однак для цього необхідно відразу звернутися до лікаря. Захворювання характерне тим, що його можна не допустити і навіть зупинити в початковій формі за допомогою народних методів лікування. Потрібно розуміти, що як тільки ви відчуваєте дискомфорт в стопі і болючість, це означає, що вам вже потрібно лікування. Не можна забувати, що здоров'я ніг важливо для всього організму. Крім того, бурсит може повертатися, тому необхідно з увагою ставиться до себе і своїх стопах.

 

Автор: Толак Людмила Іванівна

Хвороби суглобів
Реклама

Главная Страница Контактная Информация Поиск по сайту Контактная Информация Поиск по сайту